Ми продовжуємо ставити 10 питань нашим жінкам-керівникам.

09 / 05 / 2020 р.

Ми продовжуємо ставити 10 питань нашим жінкам-керівникам.

Катерина Черномазова - начальник ділянки нарізки і упаковки. Прийшла на завод, коли їй було 19 років. Тоді вона тільки закінчила Хлібопекарське училище №65 за спеціальністю «пекар-кондитер». Працювала машиністом тістообробних машин, контролером харчової продукції, потім заочно закінчила НТУ «Дніпровську політехніку» за спеціальністю «менеджмент організації», стала начальником ділянки нарізки і упаковки.

1. Як ВИ ВВАЖАЄТЕ, ЖІНЦІ ВАЖЧЕ БУТИ КЕРІВНИКОМ, НІЖ ЧОЛОВІКУ?

- Вважаю, що це не залежить від статі. Є набір якостей і здібностей, які необхідні гарному керівникові - він повинен бути організатором, мати логічне мислення. Ці якості може мати і чоловік, і жінка.

2. СТИКАЛИСЬ КОЛИ-НЕБУДЬ З ТИМ, ЩО ВАС НЕ сприймають СЕРЙОЗНО, дискримінують ЧЕРЕЗ ТЕ, ЩО ВИ - ЖІНКА?

- Ні, швидше спочатку не сприймали серйозно через вік, вважали занадто молодою. Коли я прийшла на «десяточку», мені було 19 років. Коли стала начальницею ділянки нарізки і упаковки - 25. На той час я була однією з наймолодших керівників.

3. Як ЖІНЦІ-КЕРІВНИКОВІ ПОЄДНУВАТИ РОБОТУ І ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ? ЧИ ЦЕ МОЖЛИВО?

- Звичайно, можливо. Жінка взагалі таке створіння - вона все може. Особисто я беру сили і енергію зі спілкування з оточуючими. Часто буваю вичавленою, як лимон, тому що роздала всю енергію іншим людям, але тут хтось посміхнеться, підбадьорить - і я вже відчуваю себе краще, мені теж хочеться посміхнуться цій людині.

4. У ВАС Є ХОБІ? ЯК ПРОВОДИТЕ ВІЛЬНИЙ ЧАС?

- Я захоплююсь фотографією. Хочеться зупинити гарні миті. Люблю фотографувати людей. Мені подобається передавати емоції.

5. ЧИ ВИКОРИСТОВУЄТЕ ВИ НА РОБОТІ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ суто жіночі ПРИЙОМИ? НАПРИКЛАД, ПРОХАННЯ ПРО ДОПОМОГУ?

- Цілеспрямовано - ні. Я проти таких жіночих маніпуляцій. За природність. Буває, що посмішка включається сама собою, все відбувається природно. У цьому не бачу нічого погано.

6. ВАШЕ ЖИТТЄВЕ КРЕДО?

- Головне - бути людяною і справедливою. Я намагаюся завжди бути об'єктивною: можу похвалити за добре виконане завдання і через півгодини посварити, якщо людина не справляється з іншим завданням. Звичайно, важливо пам'ятати, що всі ми люди і відноситися один до одного по-доброму.

7. ДАЙТЕ РАДУ ЖІНКАМ-КЕРІВНИКІВ І ПРОСТО ЖІНКАМ?

- Робіть те, що дарує вам щастя. Дивіться на світ позитивніше. Вважаю, що прокинутися вранці - вже щастя. Кожен з нас повинен сам створювати сприятливий клімат свого життя.

8. ПОДІЛІТЬСЯ СЕКРЕТОМ, ЯК ВИ знаходити спільну мову зі своїми підлеглими?

- До кожного потрібен індивідуальний підхід. Всі люди абсолютно різні. Когось потрібно посварити, кого-то - похвалити. Я намагаюся відчувати людей, розуміти їх.

9. СПРАВЖНЯ ЖІНКА - ЯКА ВОНА? ЩО ДЛЯ ВАС ЖІНОЧНІСТЬ?

- Ніжна, щира, чуттєва. Справжню жінку видно відразу. Є в ній щось незрозуміле.

10. Якщо Б ВИ МОГЛИ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВСІХ ЧОЛОВІКІВ НА ЗЕМЛІ, ЩО Б ВИ ЇМ СКАЗАЛИ?

- Я швидше хотіла б звернутися до всіх людей і нагадати їм про необхідність жити за заповідями Божими, бути справедливими.