Продовжуємо розповідати про жінок-керівників «Десяточки».

22 / 06 / 2020 р.

Олена Коробкова - начальник відділу охорони праці, глава Профспілкової організації. Прийшла на наше підприємство 8 років тому на посаду інженера-енергетика. Потім працювала інженером з охорони праці, стала начальником відділу охорони праці, головою Профспілкової організації. Олена закінчила Український державний хіміко-технологічний університет за спеціальністю «інженер-електрохімік».

1. ЯК ВИ ВВАЖАЄТЕ, ЖЕНЦІ ВАЖЧЕ БУТИ КЕРІВНИКОМ, НІЖ ЧОЛОВІКУ?

- Вважаю, що жінки і чоловіки в однакових умовах. Просто у них різний погляд, підхід. Мені здається, що жінки більш м'які, але вони в той же час більш точні. Наша сила - дипломатичність, комунікабельність, відкритість, терпіння. Чоловіки, в свою чергу, швидше йдуть до цілей. Звичайно, і чоловіки, і жінки все різні, тому не можна сказати, що це може бути застосовано до всіх.

2. ЧИ СТИКАЛИСЬ КОЛИ-НЕБУДЬ З ТИМ, ЩО ВАС НЕ сприймає СЕРЙОЗНО, дискримінувати ЧЕРЕЗ ТОГО, ЩО ВИ - ЖІНКА?

- Ні, бувало всяке, але не дискримінували.

3. ЯК ЖІНКИ-КЕРІВНИКОВІ ПОЄДНУВАТИ РОБОТУ І ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ? ЧИ ЦЕ МОЖЛИВО?

- Найголовніше - баланс і підтримка сім'ї. Чоловік підтримує мене, не вимагає, щоб я весь час проводила біля плити, він хоче, щоб я удосконалювалася і підкорювала нові вершини. Тому у мене все виходить.

4. У ВАС Є ХОБІ? ЯК ПРОВОДИТЕ ВІЛЬНИЙ ЧАС?

- Люблю ходити на тренування, в басейн разом з чоловіком і сином. Мені подобається відвідувати театри. Всі мої захоплення різні.

5. ЧИ ВИКОРИСТОВУЄТЕ ВИ НА РОБОТІ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ суто жіночі ПРИЙОМИ? НАПРИКЛАД, ПРОХАННЯ ПРО ДОПОМОГУ?

- Приховувати не буду, люблю це робити і не бачу в цьому нічого поганого. Посмішки, жарти піднімають настрій і мені, і тим чоловікам, з якими я жартую. Це спосіб знайти контакт. Мені подобається реакція колег, які, наприклад, хотіли сердитися, а замість цього посміхаються. Можу пожартувати про те, що я - блондинка. По-моєму, це мило.

6. ВАШЕ ЖИТТЄВЕ КРЕДО?

- Ніколи не говорю, що я чогось не маю, кажу, що у мене цього тимчасово немає чи ні в достатній кількості. Наприклад, замість фрази «у мене немає грошей» вимовляю «у мене зараз немає грошей». Вважаю, що це працює. Те, що потрібно, через час матеріалізувати.

7. ДАЙТЕ ПОРАДУ ЖІНКАМ-КЕРІВНИКАМ ТА  ПРОСТО ЖІНКАМ?

- Нічого не бійтеся. Все в цьому житті не так страшно. Важливо бути відкритою для нових знань. Не боятися долати перешкоди.

8. ПОДІЛІТЬСЯ СЕКРЕТОМ, ЯК ВИ знаходити спільну мову зі своїми підлеглими?

- Кожна людина - це замочок, до якого потрібно підібрати ключик. Важливо бути до людей добрішими. Слухати їх. Звичайно, бувають ситуації, коли потрібно людини в чомусь переконати. Рада, що у мене це виходить.

9. СПРАВЖНЯ ЖІНКА - ЯКА ВОНА? ЩО ДЛЯ ВАС ЖІНОЧНІСТЬ?

- М'яка, але при цьому собі на умі. Справжня жінка - майстер настояти на своєму, але робить вона це ненав'язливо.

10. Якщо Б ВИ МОГЛИ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВСІХ ЧОЛОВІКІВ НА ЗЕМЛІ, ЩО Б ВИ ЇМ СКАЗАЛИ?

- Чи любите, цінуєте, бережіть нас. Чим більше ви нам віддаєте свою любов, тим більше її отримуєте. Повірте, якби ми раптом зникли з лиця Землі, вам стало б нудно.