Починаємо серію публікацій, яка присвячена жінкам-керівникам

21 / 04 / 2020 р.

Починаємо серію публікацій, яка присвячена жінкам-керівникам.

Алла Миколаївна Дирявка - начальник Цеху основного виробництва. Працює на «Хлібозавод №10» з самого його заснування. Почала працювати на посаді начальника зміни. До цього працювала на хлібозаводі №6. Закінчила Дніпровський коледж залізничного транспорту і транспортної інфраструктури.

1. Як ВИ ВВАЖАЄТЕ, ЖІНЦІ ВАЖЧЕ БУТИ КЕРІВНИКОМ, НІЖ ЧОЛОВІКУ?

- Навпаки, думаю, що жінці керувати легше. В силу своєї чуйності, м'якості, розвиненою інтуїції жінка краще розуміє людей. Знає, як знайти підхід до співробітників: з ким пожартувати, кому посміхнутися, з ким, навпаки, бути суворіше.

2. СТИКАЛИСЬ КОЛИ-НЕБУДЬ З ТИМ, ЩО ВАС НЕ сприймають СЕРЙОЗНО, дискримінують ЧЕРЕЗ ТЕ, ЩО ВИ - ЖІНКА?

- Ні, такого не було. Та й дискримінувати нікому - як правило, цю посаду на хлібозаводах займають жінки.

3. Як ЖІНЦІ-КЕРІВНИКОВІ ПОЄДНУВАТИ РОБОТУ І ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ? ЧИ ЦЕ МОЖЛИВО?
- Звичайно, можливо. Жінці потрібно не занурюватися тільки в щось одне, потрібно вміти переключатися. Повинен бути баланс - і робота, і особисте життя.

4. У ВАС Є ХОБІ? ЯК ПРОВОДИТЕ ВІЛЬНИЙ ЧАС?

- Живу в приватному будинку, тому часу для відпочинку дуже мало - робота завжди знаходиться. Люблю читати, дивлюся всілякі пізнавальні програми - знаходжу різні, що стосуються хлібопекарської промисловості. Велике задоволення приносить приготування різних страв. Люблю пригощати близьких та друзів.

5. ЧИ ВИКОРИСТОВУЄТЕ ВИ НА РОБОТІ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ суто жіночі ПРИЙОМИ? НАПРИКЛАД, ПРОХАННЯ ПРО ДОПОМОГУ?

- У мене, напевно, занадто вольовий характер для цього. Підлеглих я, в першу чергу, поважаю, намагаюся, по можливості, зрозуміти і підтримати. З колегами ми в рівних умовах, в разі необхідності можу звернутися до них за допомогою.

6. ВАШЕ ЖИТТЄВЕ КРЕДО?

- Якщо можеш допомогти, допоможи. Вважаю, що люди не повинні бути байдужими до проблем один одного. Дуже люблю тварин - вдома у мене є тварини - більшість з них підкидьки, не змогла залишити їх напризволяще.

7. ДАЙТЕ ПОРАДУ ЖІНКАМ-КЕРІВНИКІВ І ПРОСТО ЖІНКАМ?

- Поради особливо давати не можу, але вважаю, що жінка-керівник повинна володіти такими рисами, як цілеспрямованість і сила характеру. Можу ще додати, яка риса заважає в роботі - прямолінійність. Це моє якість, якому я не дуже рада.

8. ПОДІЛІТЬСЯ СЕКРЕТОМ, ЯК ВИ знаходити спільну мову зі своїми підлеглими?

- Вважаю, що потрібно, перш за все, бути вимогливим до себе, а потім вже до підлеглих. Багато що потрібно показувати особистим прикладом. Я вимоглива з підлеглими, а й сама відповідаю цим вимогам.

Примітка автора: ще одна важлива особливість Алли Миколаївни як прекрасного керівника: вона знає все про своїх підлеглих, бачить в них, перш за все, людей.

9. СПРАВЖНЯ ЖІНКА - ЯКА ВОНА? ЩО ДЛЯ ВАС ЖІНОЧНІСТЬ?

- Жінка повинна бути чуйною, м'якою, серцевої, доброї, любити людей.


10. Якщо Б ВИ МОГЛИ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВСІХ ЧОЛОВІКІВ НА ЗЕМЛІ, ЩО Б ВИ ЇМ СКАЗАЛИ?

- Мені б хотілося сказати про те, яким, на мій погляд, повинен бути чоловік. У сильній половині людства я ціную такі якості, як чесність, відповідальність, справедливість. Обіцянки повинні бути обов'язково виконані. Це, на мою думку, дуже важливо.