Сьогодні ми поставили 10 запитань Тетяні Вікторівні Кравченко - начальнику відділу по роботі з персоналом.

14 / 07 / 2020 р.

Сьогодні ми поставили 10 запитань Тетяні Вікторівні Кравченко - начальнику відділу по роботі з персоналом.
Тетяна Кравченко (Tatyana Kravchenko) прийшла на «десяточку» в 2018 році. У нашій героїні дві освіти: вона географ-викладач і бухгалтер. Працювала начальником відділу по роботі з персоналом на підприємствах «Баланс-Клуб», «VBA», «Lion Recycling Ukraine».

1. ЯК ВИ ВВАЖАЄТЕ, ЖІНЦІ ВАЖЧЕ БУТИ КЕРІВНИКОМ, НІЖ ЧОЛОВІКУ?

- Вважаю, що жінці важче. Зверніть увагу слова «керівник», «шеф», «бос» - чоловічого роду. Чим вище у жінки посада, тим частіше їй доводиться доводити справами, результатами, що вона її гідна. Жінка повинна прийняти виклик, постійно працювати над тим, щоб не опускати планку.

2. СТИКАЛИСЬ КОЛИ-НЕБУДЬ З ТИМ, ЩО ВАС НЕ сприймають СЕРЙОЗНО, дискримінують ЧЕРЕЗ ТЕ, ЩО ВИ - ЖІНКА?

- Ні, але, можу сказати, що все-таки такий принцип існує: чоловікам частіше пропонують  хороші зарплати і високі посади.

3. ЯК ЖІНКИ-КЕРІВНИКОВІ ПОЄДНУВАТИ РОБОТУ І ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ? ЧИ ЦЕ МОЖЛИВО?

- Не просто. Я, наприклад, вдома весь час думаю про роботу. Я - людина залучена, для мене дуже важливо бачити результати. Якщо потрібно, працюю і вдома. Знаю, що сім'я зрозуміє і простить - мої домашні знають, що я - трудоголік, тому, якщо бачать, що я працюю, намагаються не заважати.

4. У ВАС Є ХОБІ? ЯК ПРОВОДИТЕ ВІЛЬНИЙ ЧАС?

- Протягом життя у мене було багато різних захоплень. Мені подобається працювати в програмі «Photoshop», монтувати відео. Зараз мені це дуже стає в нагоді в роботі. Мене завжди супроводжує почуття, що я все зможу - освоїти, дізнатися, всьому навчитися. Однак, потрібно сказати, що, якщо виключити роботу, яка для мене відіграє дуже важливу роль, всі мої інтереси зосереджені на сім'ї. Так, як мій старший син Микита 11 років професійно займається футболом, то одне з моїх основних захоплень - футбол. У 10 років мій син став капітаном команди. Він постійно їздить на змагання - як всеукраїнські, так і міжнародні. Я - справжня вболівальниця. Все моє життя проходить під знаком цього виду спорту.

Примітка автора - Завжди хотіла запитати у мами спортсмена: як це - бачити свою дитину під час змагань, коли він падає, отримує травми?

- Жахливо. Перед кожними змаганнями починаю вмовляти сина кинути спорт. Перший раз він поїхав на збори в п'ять років. Я дуже хвилювалась. Проте, розумію, що футбол - життя мого сина, тому сподіваюся, що він продовжить вдосконалюватися і буде щасливий.

5. ЧИ ВИКОРИСТОВУЄТЕ ВИ НА РОБОТІ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ суто жіночі ПРИЙОМИ? НАПРИКЛАД, ПРОХАННЯ ПРО ДОПОМОГУ?

- Звичайно! Я вже говорила, що жінці важче бути керівником, ніж чоловікові, але у нас, прекрасної половини людства, є свою зброю - все ці, так звані, жіночі прийоми.

6. ВАШЕ ЖИТТЄВЕ КРЕДО?

- Золоте правило Біблії: «І як хочете, щоб з вами чинили люди, так і ви чиніть з ними».

7. ДАЙТЕ ПОРАДУ ЖІНКАМ-КЕРІВНИКІВ І ПРОСТО ЖІНКАМ?

- Бути більш жіночними. Іноді слабкими. Ми так звикли говорити собі: «Я сильна, я впораюся», а потім скаржимося, що чоловіки перестали бути романтичними, перестали вирішувати наші проблеми. Іноді потрібно просто дати їм можливість зробити це. Нам потрібно бути в міру слабкими.

8. ПОДІЛІТЬСЯ СЕКРЕТОМ, ЯК ВИ знаходити спільну мову зі своїми підлеглими?

- Мені не все одно, що людина відчуває, який у нього настрій, і чому він такий. Важливо пам'ятати, що всі ми - люди. Я цікавлюся не тільки співробітниками свого відділу, мене хвилюють всі співробітники заводу, та й взагалі всі люди, які мене оточують. Не люблю слово «підлеглі», люди, з якими я працюю - моя команда, мої соратники. Люблю, коли люди, яких беру на роботу, ростуть, піднімаються кар'єрними сходами. З кожного місця роботи у мене є друзі.

9. СПРАВЖНЯ ЖІНКА - ЯКА ВОНА? ЩО ДЛЯ ВАС ЖІНОЧНІСТЬ?

- Вважаю, що головне не краса, а чарівність, внутрішня гармонія, світло, що йде зсередини. Важливо, щоб жінка була доброю.

10. Якщо Б ВИ МОГЛИ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВСІХ ЧОЛОВІКІВ НА ЗЕМЛІ, ЩО Б ВИ ЇМ СКАЗАЛИ?

- Що ми цінуємо справжніх чоловіків. Нам дуже хочеться, щоб чоловіки були тією опорою, на яку ми сподіваємося. Що кожному чоловікові слід бути ввічливим, ввічливим не тільки зі своєю жінкою, а й з усіма жінками, які їх оточують. Не забувати відкрити і притримати двері, подати руку. Чоловіки, звертайтеся з жінками так, як вам хотілося б, щоб поводилися з вашою донькою або мамою.